İletişim

İletişim formunu kullanarak merak ettiğiniz konuları uzmanlarımıza sorabilirsiniz. Ayrıca eğer paylaşılmasında yarar olacağını düşündüğünüz yazı veya görselleri de yine iletişim formu aracılığı ile bizlere ulaştırabilirsiniz.

 

Bumerang - Yazarkafe

Hamileliğe Hazırlanma

Öncelikle bayan fiziksel ve ruhsal açıdan anne olmaya kendini hazır hissetmelidir. Özellikle doğum kontrol hapları kullanan bayanlar en az 3-4 ay önce hapları bırakmalı, geçen sürede kontrollü cinsel ilişkide bulunmalıdırlar. Hamile kalmadan 2 ay öncesinden başlayıp, hamileliğin ilk 3 ayında da devam edecek şekilde günde 0.4 mg. folik asit kullanımı, bebekte sinir sisteminde sorun olma ihtimalini yüzde 80 azaltır. Eğer annenin daha önce böyle sorunlu bebeği varsa folik asit kullanımının günde 4 mg. olması gerekir. Bir ailede daha önceden sinir sistemi sorunlu bebek varsa; bir sonraki gebelikte kadının yine aynı problemle bebek doğurma ihtimali yüzde 3-5 daha fazla artmıştır.

Hamile Kalmak İçin En Uygun Gün

Kendinizi artık çocuk yapmaya hazır hissediyorsanız ve hamile kalmak istiyorum diyorsanız, eşiniz ile birlikte cinsel hayatınızı yeniden düzenleyin. Adetleri düzenli olan bir bayanda hamile kalmak için en uygun zaman, son olduğu adetin ilk gününden itibaren 11 ve 17. günler arasındadır. Eğer bu zaman içerisinde (11 ile 17. günler arası) cinsel ilişkiye girerseniz hamile kalma ihtimaliniz dahada artar.

Copyright © 2017 Minikoli

xml bayiliği