Hakkımızda

Minikoli ailesi olarak yaklaşık 10 yıldır e-ticaret sektöründe anne ve bebek ürünlerinin satışını gerçekleştiriyoruz.

Yıllardan bu yana gelen deneyimlerimizi tecrübesiz annelerimiz ile paylaşmaya karar verdik ve minikoli.net sitesini oluşturduk. Annelik duygusunu tadan veya anne olmaya hazırlanan kadınların merak ettiği tüm konulara açıklık getirmeye çalışıyoruz.

Aynı zamanda küçük etkinlikler düzenleyerek aslında bu platformun sadece klasik bir bilgi sitesi değil anneleri bir araya getirip eğlenmeleri sağlayan bir yapı olması yolunda çaba gösteriyoruz.

Bumerang - Yazarkafe

Hamileliğe Hazırlanma

Öncelikle bayan fiziksel ve ruhsal açıdan anne olmaya kendini hazır hissetmelidir. Özellikle doğum kontrol hapları kullanan bayanlar en az 3-4 ay önce hapları bırakmalı, geçen sürede kontrollü cinsel ilişkide bulunmalıdırlar. Hamile kalmadan 2 ay öncesinden başlayıp, hamileliğin ilk 3 ayında da devam edecek şekilde günde 0.4 mg. folik asit kullanımı, bebekte sinir sisteminde sorun olma ihtimalini yüzde 80 azaltır. Eğer annenin daha önce böyle sorunlu bebeği varsa folik asit kullanımının günde 4 mg. olması gerekir. Bir ailede daha önceden sinir sistemi sorunlu bebek varsa; bir sonraki gebelikte kadının yine aynı problemle bebek doğurma ihtimali yüzde 3-5 daha fazla artmıştır.

Hamile Kalmak İçin En Uygun Gün

Kendinizi artık çocuk yapmaya hazır hissediyorsanız ve hamile kalmak istiyorum diyorsanız, eşiniz ile birlikte cinsel hayatınızı yeniden düzenleyin. Adetleri düzenli olan bir bayanda hamile kalmak için en uygun zaman, son olduğu adetin ilk gününden itibaren 11 ve 17. günler arasındadır. Eğer bu zaman içerisinde (11 ile 17. günler arası) cinsel ilişkiye girerseniz hamile kalma ihtimaliniz dahada artar.

Copyright © 2017 Minikoli

xml bayiliği